Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi 2016-2017 akademik yılı mezuniyet programı düzenledi.

Osmanbey Kampusu Merkezi Kafeterya Mavi Salonda düzenlenen mezuniyet töreninde; Vali Güngör Azim Tuna, Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Büyükşehir Başkan Vekili Dr. Ahmet İnan, Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Sağlık İl müdürü Erdoğan Duran, Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Bürhan Akpunar, Prof. Dr. Şerafettin Çelik, Fakülte Dekanları, Genel Sekreter Doç Dr. M. Tahir Güllüoğlu, Öğretim Elemanları ve çok sayıda öğrenci velisi hazır bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılışında ilk olarak fakülte birincisi olan öğrenci Abdulkerim Özçelik bir konuşma yaptı. Özçelik konuşmasında bugüne kadar kendilerinin yetişmesinde emeği olan hocalarına teşekkür etti. Mezun olan arkadaşlarına başarılar diledi.

Daha sonra kürsüye çıkan Tıp Fakültesi dekanı Prof. Dr. Ercan Yeni konuşmasına uğradığı silahlı saldırı sonucu vefat eden Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Sait Berilgen’e rahmet dileyerek başladı. Prof. Dr. Yeni, “Şiddetin bu toplumdan bir an önce uzaklaştırılması lazım. Gece gündüz nesillerin sağlığı için çalışan doktorlara şiddeti asla kabul etmiyoruz. Bütün bunlara rağmen bizler ettiğimiz yemine bağlı kalarak görevimizi sürdüreceğiz. Yeni mezun olan arkadaşlarımızda bugün edecekleri yemine bağlı kalarak, bu ülkenin insanına en iyi sağlık hizmeti vereceklerine güvenim tamdır. Kendilerine yeni hayatlarında başarılar dilerim” dedi.

Mezuniyet törenine katılan ailelere ve protokol üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “Birinci olan öğrenciyi dinlerken, öğrencilerin çok iyi yetiştiğini gördüm. Buna emek veren tüm hocalarımıza da teşekkür ederim. Öğrencilerimize yeni hayatlarında başarılar diliyorum” diyerek şehit edilen Elazığ başhekimine başsağlığı diledi. Devletin eşkıyaları yeteri kadar cezalandırmadığını söyleyen Rektör Taşaltın, toplumun da şiddeti gösteren fertlere karşı tavır almadığını, yaptığı şiddeti ve cinayeti sanki bir kahramanlıkmış gibi gösterildiğine dikkat çekerek bunun bir an önce önlenmesi lazımdır, dedi.

Çocuklarımızın bu mutlu ve mezuniyet töreninde sizlerle bir arada olmaktan büyük gurur duyuyorum diyerek konuşmasına başlayan Vali Güngör Azim Tuna; “ Peygamberler şehrinde güzel bir ana şahitlik ediyoruz. İnsanlığa hizmet etmek için bu güzide kurumunuzdan mezun olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Program, ilk üçe girenlere verilen mezuniyet plaketi ve Şanlıurfa tabip odasının steteskop hediyeleri ile devam etti. Tüm öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesi, Yrd. Doç. Dr. Dursun Çadırcı’nın öğrencilere yemin ettirmesinin ardından kep fırlatma ile tören sona erdi.