Harran Üniversitesi, Şanlıurfa il merkezi ve ilçelerinde bulunan çok sayıda binada faaliyetlerini sürdürmektedir.

Osmanbey Yerleşkesi

Şanlıurfa- Mardin Karayolu’nun 18. Kilometresinde 27.000.000 m2 bir arazi üzerinde inşaatı devam eden üniversitemiz merkez yerleşkesinde, Fen-Edebiyat, Mühendislik, İktisadi ve idari Bilimler, İlahiyat, Eğitim ve Ziraat Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Eğitim-Öğretim vermektedir. Alt yapı çalışmaları tamamlanmış, Türkiye’nin en büyük üniversite yerleşkelerinden biri olan ve içerisinde Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı 1000 öğrenci kapasiteli Kız ve Erkek öğrenci yurtları 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında hizmete girmiştir. Ayrıca içinde bir yapay göl barındıran Osmanbey Yerleşkesinde Atatürk Arboretumu, beş bin kişilik merkezi kafeterya, on dört oda ve 29 yataklı misafirhane, Sosyal Tesisler, Mediko-Sosyal Merkezi, Amfi Tiyatro, lojmanlar, Üniversitemiz kültür faaliyetlerinde kullanılan Feyzullah konağı, Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ve 3000 kişi kapasiteli Kapalı Spor Salonu, Futbol stadyumu inşaatı tamamlanmış olup, diğer fakülte binaları ile sosyal tesislerinin inşaatı hızla devam etmektedir.

Devamı

Yenişehir Yerleşkesi

Şanlıurfa merkezinde bulunan Yenişehir Yerleşkesi 48.000 m2lik bir alanda kurulu olup, Rektörlük hizmet binası, Tıp Fakültesi ve Harran Üniversitesi Araştırma Hastanesi Poliklinik binalarını barındırmaktadır.

Devamı

Eyyübiye Yerleşkesi

Şanlıurfa-Akçakale Karayolu’nun 5. kilometresinde 982.000 m2 alan üzerine kurulu olan Eyyübiye Yerleşkesi’nde ise Veteriner Fakültesi, Şanlıurfa Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Şanlıurfa Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı erkek Öğrenci yurdu ile Üniversite Basımevi, açık ve kapalı spor tesisleri, öğrenci kafeteryası, sosyal tesisler, uygulama alanları, süt ve hayvancılık işletmeleri ile seralar ve lojmanlar yer almaktadır.

Devamı

Diğer Tesislerimiz

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastahanesi, Şanlıurfa Sağlık Yüksekokulu, Şanlıurfa Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Şair Nabi Yerleşkesi, Üniversitemize ait kız öğrenci yurdu, öğrenci ve personel sosyal tesisleri ve Harran Üniversitesi Kültür Evi, üniversite yerleşkeleri dışında yer alan diğer birimleri oluşturmaktadır.