İletişim

Mimari Restorasyon Programından 'Taş Sergisi'

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz tarafından birbirinden değerli sanat eserlerini buluşturan ‘Taş Sergisi’ izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Şanlıurfa Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Mimari Restorasyon Programında, yürütücülüğünü Dr. Öğr. Üyesi Hülya Öztürk Tel ve Öğr. Gör. Dr. Mahmut Karaçizmeli’nin yaptığı Süsleme ve Onarım Teknikleri dersi kapsamında tasarlanan örnek uygulamalar sergilendi.

Şanlıurfa geleneksel mimarisinin yapı malzemesi olan Urfa taşı ile işlenmiş eserlerin sergilendiği etkinlikte, el işçiliği ve cnc teknolojisinin kullanılarak oluşturulan konsept olarak Şanlıurfa geleneksel kent dokusundaki geometrik ve bitkisel motifler kullanıldı.

Mimari Restorasyon 2. sınıf öğrencilerinin yoğun bir emek ve özveriyle yaptıkları taş eserler büyük ilgi çekti.  Mimari Restorasyon Taş Atölyesi’nde yoğun katılımla gerçekleştirilen sergi, Üniversitemiz akademik ve idari personel ile öğrencileri bir araya getirdi.

Eyyübiye Yerleşkesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Taş Atölyesi içerisinde sanat tutkunlarını buluşturan sergiye, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu ile eşi Öğr. Gör. Nesrin Güllüoğlu, Rektör yardımcımız Prof. Dr. Abdulcenap Cevheri, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hasan Şahin, akademik-idari personel ile sanatseverler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Etkinlik, Mimari Restorasyon Programı hocalarına teşekkür belgesi takdimi ve öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.