İletişim

Turizm Fakültemiz Şanlı Şehrimize Hayırlı Olsun

 

 

2007 yılında kurulan Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulumuz, Harran Üniversitesi Senatosunun talebi, Yükseköğretim Kurulu'nun onayı, 23/01/2024 tarihli ve 8129 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Turizm Fakültesine dönüştü.

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu göreve geldiğinden bu yana üniversitemizde akademik çalışmaların yanı sıra yeni fakülte ve bölümlerin kurulması yönünde çalışmalar başlatmıştı. Yapılan çalışmalar neticesinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kapatılan Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu yerine Turizm Fakültesi kuruldu.

Üniversitemize bir fakülte daha kazandırmış olmanın haklı gururunu yaşadığını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu;  “Üniversitemizin akademik anlamdaki gelişimini aralıksız olarak sürdüreceğiz.  Bilimsel çalışmalarımızı her geçen gün daha ileri seviyelere taşıyoruz. Turizm Fakültemizin öncülüğünde yapılacak akademik çalışmaların kadim uygarlıklara ev sahipliği etmiş şehrimizin turizm potansiyeline katkı sağlayacağına inanıyorum. Ayrıca kurulan fakültemiz sayesinde hem eğitim kalitemiz artacak hem de başarılı öğrenciler için daha cazip hale gelecektir. Emeği geçen tüm yetkililere üniversitemiz adına çok teşekkür ederim. Turizm Fakültemizin ülkemize ve Şanlıurfa’mıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: HRÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü