İletişim

Rektörümüz, Dünyanın En Büyük Yarışmasının Startını Verdi


Harran Üniversitesi ve Şanlıurfa Teknokent iş birliğinde “Teknofest 2024’e Hep Birlikte Hazırlanıyoruz” temasıyla Teknofest yarışmalarına katılmayı hedefleyen genç girişimci adaylarına bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Programa, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Ziraat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Yılmaz, Teknokent Genel Müdürümüz Doç. Dr. İbrahim Berkan Aydilek, Teknokent Yönetimi, Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörleri, akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Program, Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürümüz Doç. Dr. İ. Berkan Aydilek’in açılış konuşması ve “ Neden Proje Yarışmalarına Katılmalıyız ?” adlı sunumları ile başladı. Sunumlarında, önceki dönemlerde yapılan Teknofest yarışmalarına katılan ve başarı elde eden girişimcilerimizden bahseden Aydilek, proje yarışmalarına katılmanın önemine vurgu yaparak, Rektörümüzün Harran Üniversitesi için belirlediği vizyon doğrultusunda 2024 yılında yapılacak Teknofest yarışmasına katılacak olan tüm girişimcilere Şanlıurfa Teknokent olarak her türlü desteğin verileceğine vurgu yaptı.

Program, Ziraat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Yılmaz’ın konuşmaları ile devam etti. Şanlıurfa Teknokent’in şehrimize kazandırılması sürecinde önemli katkıları olan Yılmaz, teknolojik projelerin sayısının arttırılmasının hem şehrimize hem de ülkemize yapacağı katkıların önemine dikkat çekti.

Teknofest 2024’e nitelikli projelerle katılma konusunda Harran Üniversitesi’nin de söz sahibi olması gerektiği vizyonunu, bulunduğu her ortamda dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu ise, Harran Üniversitesi’nin Teknofest 2024 yarışmalarına nicelik ve nitelik bakımından değeri yüksek projeler ile başvurulmasını hedeflediğini ve bunun için de hem Harran Üniversitesi hem de Şanlıurfa Teknokent’in tüm imkanlarının kullanılabileceğini ifade etti.

Programın ilk bölümü T3 Vakfı Şanlıurfa Sorumlusu Muhammed Şerif Fırat’ın sunumları ile devam etti. Fırat, Savunma Sanayii’nde geçmiş dönemde elde edilen başarılardan bahsederek, Teknofest yarışmalarına katılmanın girişimcilere nasıl fırsatlar sunduğundan bahsetti.

Programın son bölümünde ise Şanlıurfa Teknokent Teknofest Koordinasyon Sorumlusu Sezai Uygun’un koordinesinde katılımcılar arasında fikir-takım eşleştirmeleri ve takım çalışmaları yapılarak program tamamlandı.