İletişim

Üniversitemiz ve Karacadağ Kalkınma Ajansı Arasında Proje Protokolü İmzalandı

 

Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmeye layık görülen “Kapsayıcı Yaşam Merkezi” Fizibilite Projesi’nin imza töreni Üniversitemiz ev sahipliğinde Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sabri ÇELİK ve Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan MARAL tarafından gerçekleştirildi.

“Kapsayıcı Yaşam Merkezi” projesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı 2020 yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında çok sayıda proje arasından destek almaya hak kazanmıştır.

Yürütücülüğünü Prof. Dr. Murat DEMİR’in yaptığı Kapsayıcı Yaşam Merkezi projesinde; Doç. Dr. Ömer Faruk DEMİRKOL, Dr. Öğr. Emine YÖNEY, Dr. Öğr. Üyesi Gülden KADOOĞLU AYDIN ve Öğr. Gör. Reyhan BASIK’ın yer aldığı proje ile özellikle Eyyübiye’de yaşayan dezavantajlı çocuk ve gençler hedef grup olarak seçilmiştir. Fizibilite projesinin ardından projenin hayata geçmesiyle birlikte sözü edilen hedef gruplar başta olmak üzere kapsayıcılık kavramı gereği tüm dezavantajlı gruplara Üniversitemizin Eyyübiye Kampüsü’nde hizmet sunabilecek bir merkez amaçlanmaktadır.