İletişim

Öğretim Üyemizin Çalıştırdığı Takım Bölgesel Lig Şampiyonu Oldu

 

U18 Erkek Voleybol Milli Takımı Antrenörlerinden Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yakup Aktaş’ın çalıştırdığı Gap Spor voleybol takımı, bölgesel ligde şampiyon oldu.

Daha önce de birçok başarıya imza atan Doç. Dr. Yakup Aktaş’ın kontrolündeki Gap Spor voleybol takımı, Şanlıurfa’da düzenlenen Bölgesel Voleybol Turnuvası'nda ilk maçında Viranşehir Sporu ikinci maçında ise Genç Yurdum Sporu yenerek finale kalmayı başardı. Final maçında Akçakale Sporu 3-2 setle yenerek birinci oldu. Akademisyenimizin yönetimindeki takım, tüm maçları kazanarak Türkiye Voleybol 2. ligine katılma yolunda büyük başarı elde etti.

Şanlıurfa’da voleybolun altyapısındaki boşluğu doldurarak yetenekli gençleri değerlendirmek için gayret gösterdiklerini belirten U18 Voleybol Milli Takım Yardımcı Antrenörü Doç. Dr. Yakup Aktaş “Yaş ortalaması 18 olan genç takımımız iki yıl önce kuruldu. Viranşehir Spor, Gençlik Yurdum Spor ve Akçakale Sporu yenerek Şanlıurfa’da şampiyon olduk. Bunun gururunu yaşıyoruz. Şimdi hız kesmeden önümüze bakacağız. Antrenmanlarımıza devam ederek, 21-22-23 Haziran’da oynanacak final maçlarında birinci olup 2. lige yükselmek istiyoruz. Şanlıurfa, kapasiteli gençlere sahip bir ildir. Amacımız bu gençlerimizin yeteneklerini keşfederek onları hak ettiği yere getirmektir.  Bölgesel maçlarda oynatarak gençlerimizi tecrübe sahibi yaptık. Antrenmanlarımızı Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsündeki kapalı spor salonunda sürdürüyoruz. Milli takım, Efeler ve 1. ligde oynamaları için kendilerine zemin hazırlıyoruz” diye konuştu.